Vyhledej
Novinky emailem
SPOŠ Dvůr Králové n. L. > Vzdělávání > střední školy

Vychovatelé z Domova mládeže pomáhají dětem z dětských domovů

Redakce / 11.11.2020, Dvůr Králové nad Labem, sposdk.kralovedvorsko.cz
Něco vám prozradím o našich vychovatelích z domova mládeže při Střední průmyslové škole a střední odborné škole ve Dvoře Králové.
Královéhradecký kraj svolal schůzku ředitelů středních škol ohledně situace v dětských domovech. Dětské domovy se nemohou zavřít, děti nemají kam jít. V dětských domovech je nutné pečovat o svěřené děti 24 hodin denně: musí se jim vařit, být s nimi, pomáhat s učením a mnoho dalšího. Část těchto zařízení má v současné situaci velké problémy, neboť kromě nemocných dětí jsou nemocní i vychovatelé a učitelé. 

Kraj tedy požádal vychovatele z dalších krajských zařízení, zda by v případě potřeby v dětských domovech nepomohli. Protože se nejedná o jednoduchou práci a možnosti nakažení je naprosto reálná, je účast zcela dobrovolná. Za naši školu se však přihlásili všichni: 5 žen a jeden muž! 

Královéhradecký kraj zřizuje sedm dětských domovů, a to v Nechanicích, Broumově, Jaroměři, Sedloňově, Potštejně, Dolním Lánově a ve Vrchlabí, ve kterých zaměstnanci pečují o více než dvě stovky dětí. Naši vychovatelé si vybrali Dětský domov v Lánově. Zatím do tohoto dětského domova nevyjeli, ale jsou v pohotovosti a připraveni do Lánova jet nebo přijmout děti na ozdravný pobyt ve Dvoře Králové. 

Petr Vojtěch
ředitel školy

Další články SPOŠ Dvůr Králové nad Labem

 
Vaše komentáře

Přidat komentář

Nadpis:
Jméno:
Email:
sledovat diskuzi emailem
Příspěvek:
Potvrzovací kód:CAPTCHA
Přečteno 1537x
 
Hodnocení článku: