Vyhledej
Novinky emailem
SPOŠ Dvůr Králové n. L. > Vzdělávání > střední školy

UNESCO památky z pohledu od vodní hladiny

Redakce / 22.06.2022, Dvůr Králové nad Labem, sposdk.kralovedvorsko.cz
Druhé ročníky oboru Cestovního ruchu a Bezpečnostní činnosti vyrazili společně na 4 dny do jižních Čech. Spojili jsme tak Expedici UNESCO s vodáckým kurzem.

Ukázalo se, že toto spojení je přínosné úplně pro všechny. 

„Cesťáci“ si mohli konečně vyzkoušet průvodcování před laickým publikem – tzn. před „bezpečáky“, ti zase na oplátku mohli šířit své dovednosti a zkušenosti získané na předešlých „kurzech přežití“. A všichni dohromady si užili spoustu legrace – na vodě i na souši.

Jeli jsme z Vyššího Brodu do Zlaté Koruny přes Český Krumlov – jak také jinak.

Do jeho centra jsme nakonec šli 3x – nejdříve po příjezdu do kempu Nové Spolí na večerní prohlídku. Osvětlený kostel sv. Víta, zámek a Plášťový most všem vyrazily dech. Další den jsme vyšli už dopoledne, protože nás čekala prohlídka samotného zámku. Původně byla objednána pouze pro studenty CER, ale nakonec jsme se jí zúčastnili opět všichni. Cestou centrem nás studenti v krátkosti seznamovali s jednotlivými zajímavostmi Krumlova – jeho založením, s divadlem s otáčivým hledištěm, se zahradami, zkrátka se vším, co turisté v tomto městě mohou obdivovat a vidět. Také jsme rozpoznávali místa oblíbené pohádky Anděl Páně 2.

A večer ještě jedna vycházka hlavně s těmi, kteří první večer v Krumlově po dlouhé plavbě zalezli do stanů a spacáků, aby si odpočinuli. Na druhou stranu šli i tací, kterým se noční Krumlov prostě líbil.

Nálada po celé 4 dny panovala skvělá, studenti si navzájem pomáhali, solidárně se podělili o místo ve stanech nehledě na příslušnost k oboru. Prostě skvělé.

A skvělé i díky paním učitelkám a pánům učitelům, kteří měli obě třídy na starost. Pevně doufáme, že se nám podařila založit nová tradice.


Mgr. Soňa Kiezlerová


 

 

Další články SPOŠ Dvůr Králové nad Labem

 
Vaše komentáře

Přidat komentář

Nadpis:
Jméno:
Email:
sledovat diskuzi emailem
Příspěvek:
Potvrzovací kód:CAPTCHA
Přečteno 142x
 
Hodnocení článku: