Vyhledej
Novinky emailem
SPOŠ Dvůr Králové n. L. > Vzdělávání > střední školy

Projektový den Policie ČR v Brně

Redakce / 5.04.2022, Aktualizováno , Dvůr Králové nad Labem, sposdk.kralovedvorsko.cz
V rámci projektového dne Policie ČR navštívili 16. března žáci 3. a 4.ročníku oboru Bezpečnostně právní činnost policejní školu v Brně.

Do Brna na policejní školu jsme přijeli v 9 hod. a ihned nás na místě rozdělili 6 skupin. Každé skupině byl přidělen řidič s policejním vozidlem a průvodce, kteří nás během celého dne průběžně seznamovali s činností Policie ČR po jednotlivých odděleních: Speciální pořádková jednotka, Zásahová jednotka, Operační odbor, Dálniční oddělení, Cizinecká policie, Oddělení pro výcvik služebních psů a koní. 

Na každém stanovišti nám byl představen vedoucím, popřípadě jiným policistou, chod daného oddělení, ukázka výstroje, výzbroje, vozového parku i další technické podpory k činnosti konkrétního oddělení včetně podmínky nástupu. Dozvěděli jsme se spoustu informací, které v knihách rozhodně nejsou tak zajímavé jako naživo.

Přímo na policejní škole se naši bezpečáci seznámili, jak probíhá výuka zajišťování stop.

Výjimečná pro nás byla také ukázka výcviku služebních psů a koní. V závěru nám policisté předvedli dynamickou ukázku zadržení pachatele za pomoci služebního psa.

Děkujeme všem, co se o nás po celý den starali, a těšíme se na viděnou při dalších akcích.

Petr Karban

vyučující SPOŠ DKnL

Další články SPOŠ Dvůr Králové nad Labem

 
Vaše komentáře

Přidat komentář

Nadpis:
Jméno:
Email:
sledovat diskuzi emailem
Příspěvek:
Potvrzovací kód:CAPTCHA
Přečteno 399x
 
Hodnocení článku: