Vyhledej
Novinky emailem
SPOŠ Dvůr Králové n. L. > Vzdělávání > střední školy

Pozdrav z Paříže

Redakce / 28.10.2021, Dvůr Králové nad Labem, sposdk.kralovedvorsko.cz
Na dvoudenní výlet do Paříže odjelo v polovině října 120 žáků SPOŠ Dvůr Králové nad Labem, což byla maximální kapacita autobusového dvoudenního zájezdu. Využili tak možnost vyjet do zahradničí poté, co loni přišli o všechny plánované školní výjezdy do zahraničí.

FOTOGALERIE - SPOŠ v Paříži - říjen 2021

Zájem o poznávací zájezd do Paříže absolutně předčil naše očekávání, a tak rovnou 2 autobusy naplněné žáky ze všech oborů SPOŠ Dvůr Králové nad Labem 13. 10. vyrazily na cestu. 
Dva dny jsou ale na město, kde je Louvre, Notre Dame, Eiffelova věž a mnoho dalších zajímavých věcí, málo. 

První den jsme se tedy prošli kolem muzea Louvre, nahlédli do Boulevard St. Michel, pochutnali si na 3chodovém menu v Latinské čtvrti, a tak měli energii vystoupat na Sacre Coeur, odkud jsme se přes Montmartre dostali zpět k řece Seině a odjeli se ubytovat.

Versailles nebyl v původním plánu, ale fakt, že jsme byli ubytování asi 5 km od zámku a s ISIC kartou mají žáci vstup zdarma, zahrady pak pouze za 3 eura, vše změnil. 
A tak jsme druhý den začali právě tam. 
Následovala Eiffelovka, pro mnohé hlavní cíl. Fronta byla veliká, přemýšleli jsme, že by bylo bývalo lepší lístky objednat předem přes internet, ale uznejte: když nevíte, kolik ze 120 lidi bude chtít do 2. a kolik do 3. patra, kdo pěšky a kdo výtahem, v kolik hodin tam budeme, tak to není úplně jednoduché. Nicméně trpělivost růže přináší a i počasí bylo na snové výhledy ideální.

Ovšem dovolím si říci, že vrchol a nejlepší zážitek pro mnohé přišel až kolem půl osmé, kdy jsme seděli na výletní loďce a Paříž se začala rozsvěcet. A když se v 8 večer Eiffelovka rozblikala, ozvaly se výkřiky úžasu a potlesk. A taky slova díků.

I já chci poděkovat všem kolegyním, paním učitelkám Hlouškové, Mackové, Novákové a panu učiteli Reilovi, že se mnou vyrazili a vzali na sebe risk a zodpovědnost za tolik žáků.
Doufám, že se všem zájezd líbil, že pozitivní zážitky vytěsní případné nedostatky a že všichni vystupují naplněni optimismem. Výjezd do zahraničí žákům velmi prospěl, zažili společně věci, o kterých před rokem mohli jen snít.  

“Kdo necestuje, jako kdyby četl jen jednu stránku z knížky.” Sv. Augustin

Soňa Kiezlerová

SPOŠ Dvůr Králové n. L.

Další články SPOŠ Dvůr Králové nad Labem

 
Vaše komentáře

Přidat komentář

Nadpis:
Jméno:
Email:
sledovat diskuzi emailem
Příspěvek:
Potvrzovací kód:CAPTCHA
Přečteno 576x
 
Hodnocení článku: