Vyhledej
SPOŠ Dvůr Králové n. L. > Vzdělávání > střední školy

Nechali žáky pomalovat školu. Důvěra se vyplatila.

Redakce, / 23.01.2019, Dvůr Králové nad Labem, sposdk.kralovedvorsko.cz
Na začátku školního roku 2018/2019 dostali žáci Střední školy informatiky a služeb ve Dvoře Králové n. L. šanci vyzdobit si vybrané prostory dle svých návrhů a možností. Ačkoli před Vánocemi 2018 žáci dokončili svá díla, k slavnostnímu předání došlo z organizačních důvodů až 10. 1. 2019. Posuďte sami, jak se dílo dívkám podařilo.

FOTOGALERIE - Projekt SŠIS – nechte žáky vymalovat.

V části šaten odborného výcviku oboru Kosmetické služby nebyla výzdoba aktuální a navíc byla značně poničená. Velká zeď nebyla malovaná od rekonstrukce budovy. Zrodil se nápad. Místo nástěnek bude celá zeď pomalovaná vizážistickou tématikou. 
Ve třídě 3. E je mnoho výtvarně nadaných dívek. Většina již v 1. ročníku nádherně malovala na obličej pohádkové a zvířecí motivy. Aby nevznikly ve třídě dohady, oslovila vedoucí odborného výcviku jako hlavní aktérku Aničku, která tvoří krásné obrázky při nehtové modeláži. Ta si k sobě vybrala Káťu s tím, že jim po prvotních přípravách pomohou případně i další žákyně. Obě se okamžitě pro tento nápad nadchly, začaly ho vylepšovat a doplňovat o různé detaily.
Během týdne vznikl zmenšený návrh a od něj už byl krůček k rozměření a rozkreslení motivů v reálu. Dívkám byly zakoupeny interiérové barvy a samy si posháněly další potřebné pomůcky a materiál. Mnoho vody uplynulo .... a spoustu volného času během podzimu Anička a Káťa strávily malováním na zeď. 

Jak se vám jejich dílo líbí?

Bc. Jana Krajčírová


Další články SPOŠ Dvůr Králové nad Labem

 
Vaše komentáře

Přečteno 3149x
 
Kontakt


  Střední průmyslová škola
    a střední oborná škola 

Elišky Krásnohorské 2069
544 01 Dvůr Králové nad Labem

Telefon: 499 320 195, 499 622 215
Web: www.sposdk.cz
E-mail:info@sposdk.cz
Identifikátor datové schránky: gibw2dc

Kalendář akcí