Vyhledej
SPOŠ Dvůr Králové n. L. > Vzdělávání > střední školy

Motorický test oboru Bezpečnostně právní činnost musel proběhnout venku. I přes nepřízeň počasí

Redakce / 25.05.2021, Dvůr Králové nad Labem, sposdk.kralovedvorsko.cz
V první polovině května proběhla 1. kola přijímacích zkoušek do našich oborů. Zřejmě nejnáročnější byl celostní motorický test do oboru Bezpečnostně právní činnost, který se z důvodů epidemických opatření konal venku na atletickém stadionu.

Nesměli jsme, vzhledem k aktuálním opatřením, použít šatny ani ozvučení, prezence byla administrativně náročná, potýkali jsme se i s nepřízní počasí. Na výkonech žáků se oproti minulý rokům promítly i omezené podmínky pro trénink a přípravu. Ne všichni byli se svým výkonem spokojeni, ale důležité bylo to nevzdat a dorazit do cíle. A to zvládli všichni. 

Na obor Bezpečnostně právní činnost podalo do 1. března 2021 přihlášku 113 zájemců, škola nabízí v ročníku 28 míst. Statistiky naplněnosti oborů školy po odevzdání přihlášek a jednotlivých kolech přijímacího řízení jsou zde

Další kolo (náhradní či 2. kolo) přijímacích řízení proběhne 3.-4. června 2021. Budeme doufat, že nám již opatření nebudou bránit v používání zázemí stadionu, v případě nepřízně počasí vnitřních prostor tělocvičny. 

Samotný proces přijímacího řízení není však ani po vyhlášení výsledků 1. kola u konce. Část uchazečů a rodičů musí po vyhlášení výsledků 1. kola zcela zbytečně projít stresem z nepřijetí, papírováním s odvoláním, autoremedurou atd. Těžko se dají vymyslet komplikovanější přijímačky. Místa se budou dál uvolňovat, přijaté uchazeče stále obvoláváme. U každého oboru máme tak 6 - 8 uchazečů, kde nevíme, zda k nám nastoupí, přesto jim musíme místa držet. A spousta vás dalších čeká na přijetí. Právě o žádaného oboru BPČ je další komplikace, protože 4 zájemci budou teprve dělat přijímací zkoušky v náhradním termínu. A ta místa jim musíme držet, i když nemusí vůbec skončit mezi přijatými. My však zároveň nesmíme překročit kapacitu oboru.

Stav přijímacího řízení SPOŠ k 21. května 2021


Petr Vojtěch 

ředitel školy

Další články SPOŠ Dvůr Králové nad Labem

 
Vaše komentáře

Přečteno 1278x
 
Kontakt


  Střední průmyslová škola
    a střední oborná škola 

Elišky Krásnohorské 2069
544 01 Dvůr Králové nad Labem

Telefon: 499 320 195, 499 622 215
Web: www.sposdk.cz
E-mail:info@sposdk.cz
Identifikátor datové schránky: gibw2dc

Kalendář akcí