Vyhledej
SPOŠ Dvůr Králové n. L. > Vzdělávání > střední školy

Hlavní budova SŠIS dostane nejen nový kabát. Stavební práce začínají

Průmyslovka ve Dvoře se dočká zateplení a muzejní expozice

V úterý 8. října byly slavnostně zahájeny stavební práce na hlavní budově SŠIS ve Dvoře Králové, které jsou naplánovány na 20 měsíců.

Během půl druhého roku zde budou probíhat práce na zateplení obvodových stěn, střechy, podlah a stropů. Dojde také k výměně oken a dveří. V hlavní budově bude navíc instalována rekuperace. Časová náročnost je dána nutným souběhem stavebních prací a samotné výuky. Například chemické laboratoře se dočkají stavařů až v květnu - po maturitách. Na zimu jsou vybrány zejména stavební práce uvnitř budovy, vše se však bude odvíjet dle počasí. Nyní se začíná novými podlahami v přízemí, pokračuje se výměnou oken a úpravami na střeše. 

Náklady dosáhnou 45 milionů korun a celková dotace by měla být 23 milionů.

Samostatnou akcí je pak vybudování Muzea textilního tisku v ulici Elišky Krásnohorské. Na projekt by měla být v tomto týdnu vyhlášena veřejná zakázka s předpokládanou hodnotou dva miliony korun bez DPH. Předpokládaný termín zahájení je 1. prosinec 2018. S dokončením se počítá na duben příštího roku. Vzniknout tu má nová expozice pro stroje textilního tisku, které do Dvora Králové budou převezeny ze zaniklého muzea v České Skalici

Kateřina Sekyrková
Zdroj: Královéhradecký kraj


Další články SPOŠ Dvůr Králové nad Labem

 
Vaše komentáře
17.10.2018 09:54, Reagovat
Dobrý den, muzeum bude zřízeno v prostorách budovy bývalé SPŠ na nábř. Jiřího Wolkera 132. Rekonstrukce budovy bude probíhat na základě stanoviska památkářů.

Hana Šturmová, SŠIS
fasáda16.10.2018 17:52, Reagovat
Rovněž mě to zajímá. Byla by velká škoda fasádu zakrýt.
kde bude tedy muzeum15.10.2018 15:11, Reagovat
Muzeum bude v E.Krásnohorské nebo v textilce ? Zateplení bude korespondovat s historickou fasádou budovy textiky? Nebo budeme ve městě mít o škatuli navíc ?

Přečteno 1519x
 
Kontakt


  Střední průmyslová škola
    a střední oborná škola 

Elišky Krásnohorské 2069
544 01 Dvůr Králové nad Labem

Telefon: 499 320 195, 499 622 215
Web: www.sposdk.cz
E-mail:info@sposdk.cz
Identifikátor datové schránky: gibw2dc

Kalendář akcí