Vyhledej
Novinky emailem
SPOŠ Dvůr Králové n. L. > Vzdělávání > střední školy

Florbalové úspěchy SPOŠ Dvůr Králové na okresní i krajské úrovni

Redakce / 27.01.2022, Dvůr Králové nad Labem, sposdk.kralovedvorsko.cz
SPOŠ Dvůr Králové přihlásila své týmy chlapců i dívek do florbalového turnaje, který pod názvem Subterra Cup dal v této době prostor alespoň z malé části pro sportovní srovnání mezi středními školami v rámci celé ČR.

FOTOGALERIE - Florbalové úspěchy SPOŠ Dvůr Králové

Druhé místo v okrese pro naše hráče 

Chlapecký tým bojoval v okresním kole, které se hrálo v pátek 17. prosince 2021, na „domácím hřišti“ ZŠ Strž . Turnaj se hrál systémem každý s každým a vítězové postoupili do krajského finále. V prvním zápasu stáli naši chlapci proti Gymnáziu Trutnov 1 a brali bod za remízu 0:0. V dalším zápasu nastoupili proti svým kolegům z BPA Malé Svatoňovice, které porazili poměrem 2:0. Po velmi vypjatém a zajímavém průběhu rozdílového zápasu proti SPŠ Trutnov se naši žáci probojovali až k výsledku 2:2, který nakonec hrál do karet SPŠ Trutnov. A tak i když naši hráči neprohráli – odnesli si nepostupové, avšak krásné 2. místo.

Úspěch našich hráček v krajském finále


Ženský tým dostal vstupenku rovnou do krajského finále kvůli malému počtu přihlášených týmů v okresním kole. Zde se utkalo celkem 6 škol rozdělených do dvou skupin. Naše holky si zajistily 2. místo ve  skupině B a zároveň účast ve čtvrtfinále, kde narazily na 3. tým skupiny A. S tím si naše hráčky poradily vysoko 7:0. O to těžší oříšek čekal na holky v semifinále, kde narazily na Gymnázium Trutnov se jmény juniorské reprezentace. Zkušenosti a technická stránka soupeře rozhodla o konečném výsledku 3:0, který je posunul k boji o bronzové medaile: nejzajímavějšímu zápasu celého dne. Až v 6. sérii nájezdů, kdy soupeřka nešťastně zahájila své trestné střílení kopnutím do míčku místo rozehráním hokejky, naše hráčky vstřelily bronzovou tečku za turnajem. 

Zajímavostí byla také střelecká soutěž během turnaje, kde si naše hráčky vystřílely krásné 2. místo.

Michal Taufmann

Další články SPOŠ Dvůr Králové nad Labem

 
Vaše komentáře

Přidat komentář

Nadpis:
Jméno:
Email:
sledovat diskuzi emailem
Příspěvek:
Potvrzovací kód:CAPTCHA
Přečteno 207x
 
Hodnocení článku: