Vyhledej
SPOŠ Dvůr Králové n. L. > Vzdělávání > střední školy

Budoucí maséři na praxi v regionu

Redakce / 18.03.2023, Dvůr Králové nad Labem, sposdk.kralovedvorsko.cz
Studenti oboru Masér sportovní a rekondiční (MSR) v průběhu studia získávají manuální dovednosti během předmětu Odborný výcvik. V jeho průběhu absolvují odbornou praktickou přípravu různými formami.

FOTOGALERIE - SPOŠ obor masér - Praxe v lázních v regionu 2 2023


Hlavní je jejich práce s příchozími klienty v prostorách školy budovy S. Druhou formou je možnost zvolit si pracoviště, kde sami chtějí vykonávat praxi dle svého výběru (v rozsahu čtyř týdnů za dobu studia). Jedná se o různá rehabilitační a sportovní zařízení nebo oddíly, masérské provozy. Další, asi nejvýznamnější formou, je výkon praxe u partnerských organizací. Těmi jsou v současné době Lázně 1897, s.r.o., ve Velichovkách pro žáky 2. ročníku (2M) a Lázně Bělohrad, a.s., pro žáky 3. ročníku (3M).

Jak ve Velichovkách, tak v Lázních Bělohrad se žáci seznamují s vlastním provozem lázní a wellness částí i s jednotlivými pracovními postupy. Poznávají tak vodoléčbu, bahenní zábaly, masérny, bazény (i využití bazénu pro skupinové cvičení), vany na uhličité koupele, práci při rehabilitaci. Mají možnost vyzkoušet nejnovější diagnostické a pomocné přístroje, jež pomáhají lidem vrátit se k normálnímu životu, například se zaměřením na stabilitu postoje nebo chůze, biolampu, magnety, přístroje pro ergoterapii nebo lymfodrenáž. 

Pro doplnění přehledu o provozech, kam mohou po úspěšném ukončení svého studia zaměřit svoji pozornost, mají možnost navštívit Rehabilitační ústav Hostinné. Toto zařízení mohou poznat zatím pouze studenti 4M formou exkurze. Mimo poznání dalšího odborného pracoviště zde mají možnost sami na sobě vyzkoušet různé speciální přístroje používané při rehabilitaci.

V lázních je studentům poskytováno ubytování i stravování, které si většinou pochvalují. Na praxích však oceňují nejvíce možnost získání nových zkušeností a dovedností v reálném provozu. Někteří následně v jedné z partnerských organizací pokračují v rámci vlastní brigádnické aktivity.

Na začátku února 2023 studenti 4M oboru Masér sportovní a rekondiční navštívili Rehabilitační ústav Hostinné, kde nejen poznali další odborné pracoviště vztahující se k obsahu jejich studia, ale měli také možnost si sami na sobě vyzkoušet různé speciální přístroje používané při rehabilitaci.

Ke konci února se vydali na další exkurzi - do Velichovek - Lázně 1897, s.r.o., kde po jarních prázdninách zahájí praxe. Opravdu milí zaměstnanci jim ukázali vodoléčbu, bahenní zábaly, masérny, bazény, kde budeme ubytovaní, a měli jsme možnost vyzkoušet jejich nejnovější přístroje na stabilitu. Celý komplex je nádherný a už se těšíme, až zahájíme praxe. 

Tomáš Hamák, učitel

Martina Dvořáková, třída 2M

Další články SPOŠ Dvůr Králové nad Labem

 
Vaše komentáře

Přečteno 178x
 
Kontakt


  Střední průmyslová škola
    a střední oborná škola 

Elišky Krásnohorské 2069
544 01 Dvůr Králové nad Labem

Telefon: 499 320 195, 499 622 215
Web: www.sposdk.cz
E-mail:info@sposdk.cz
Identifikátor datové schránky: gibw2dc

Kalendář akcí