Vyhledej
Novinky emailem
SPOŠ Dvůr Králové n. L. > Co se děje > společenské akce

Choustníkovo Hradiště má novou knihu, znak, prapor a obnovený statut městyse - podívejte se na fotky

Redakce / 17.08.2022, Choustníkovo Hradiště
Dne 13. 8. 2022 se uskutečnil den městyse, jenž byl zároveň slavností návratu k tomuto historickému statusu. Choustníkovo Hradiště užívalo status městyse nepřetržitě více jak 400 let až do doby, kdy bylo užívání tohoto statusu na čas zrušeno.

FOTOGALERIE - Podívejte se na fotografie z oslav Choustníkova Hradiště, který

Kniha o Choustníkově Hradišti


Mezi nejdůležitější části programu patřil křest knihy o Choustníkově Hradišti, která vznikala 5 let a jejímiž autory jsou Mgr. Roman Reil ze Státního okresního archivu v Trutnově a jeho kolegové Mgr. Jindřich Kolda, Ph.D., Mgr. Martin Kubásek a Mgr. Ladislav Svatoš. Na 248 stránkách se dočtete mnoho zajímavého o více jak 700 leté historii Choustníkova Hradiště. Knihu lze zakoupit na našem úřadě nebo místní pobočce Pošta Parter. 

Nové obecní symboly


Dále proběhlo žehnání nových obecních symbolů, kterého se ujal duchovní Petr Stejskal z Římskokatolické farnosti ve Dvoře Králové nad Labem. 

Čtyřkolový hydrofor

Představen byl také renovovaný koňský čtyřkolový hydrofor rok výroby 1911, který dříve sloužil hasičům v Choustníkově Hradišti. Jeho renovaci provedl pan Miroslav Pivoňka a momentálně si jej můžete prohlédnout spolu s dalšími exponáty v Hasičském muzeu Chrastava. 

Hudební vystoupení

Celý den až do pozdních večerních hodin provázelo mnoho vystoupení a hudebních produkcí, nechyběla zábava pro děti ani bohaté občerstvení. Potěšila nás vysoká návštěvnost této akce i to, že se návštěvníci nenechali odradit převládajícím oblačným počasím ani pozdějším deštěm. Už teď se těšíme na společné setkání při některé z našich dalších akcí.

Za Městys Choustníkovo Hradiště Blanka Seidlová
Foto: Kateřina Křížková

Související články
Choustníkovo Hradiště oslaví obnovení statutu městyse (13. srpna 2022)
Na hradě v Choustníkově Hradišti bydlel otec F. A. Šporka. Později mu status městyse vzali komunisté
Vaše komentáře

Přidat komentář

Nadpis:
Jméno:
Email:
sledovat diskuzi emailem
Příspěvek:
Potvrzovací kód:CAPTCHA
Přečteno 967x
 
Hodnocení článku: